herozone

blog o komiksach i superbohaterach

ZESTAWIENIA

15 najpotężniejszych Jedi w galaktyce.

O dominację w galaktyce daleko, daleko stąd walczy dobro i zło. Każda ze stron ma swoich wojowników, rycerzy Jedi lub Sithów. Jedi są strażnikami porządku, dbają o zachowanie równowagi Mocy. Przez tysiąclecia istnienia zakonu przewinęło się bardzo wielu rycerzy. Niektórzy z nich przeszli do legendy i są postaciami na wpół mitycznymi. Świat Gwiezdnych wojen dzielimy na kanoniczne opowieści, i tak zwane legendy. Kanon dotyczy wydarzeń dziejących się między epizodem pierwszym a dziewiątym, legendy wszystko przed i wszystko po.

Poprzez te wszystkie tysiące lat pojawiło się kilku wyjątkowych mistrzów Jedi, ale kto jest najpotężniejszym rycerzem zakonu? Dzisiaj postaram się dokonać obiektywnej oceny i przedstawić 15 najpotężniejszych Jedi, zarówno pojawiających się w kanonie, jak i poza nim. Bez zbędnych wstępów zaczynamy.

15. Ben Solo


Syn Hana Solo i Lei Organy, pierwotnie uczeń w Nowym Zakonie Jedi stworzonym przez jego wujka Luke’a po pokonaniu Imperium. Później zmanipulowany przez mistrza Snoke’a służy ciemnej stronie mocy, ale nie jest Sithem. Jest mocno połączony z mocą ze względu na swoje pochodzenie. Jednak coś pcha go w stronę ciemnej strony, chłopak sfiksował na punkcie swojego słynnego dziadka i nawet sprawił sobie podobny kask. Jest bardzo emocjonalnie niezrównoważony, nie do końca potrafi balansować moc. Kieruje się emocjami tak jak jego dziadek. Aby odciąć się od swojej rodziny, przyjmuje imię Kylo Ren. Do końca nie jest zdecydowany, po której stronie chce stać. Jego moc jest nieokiełznana, ponieważ nie dokończył szkolenia u Luka Skywalkera. Pomimo to jest w stanie zatrzymać siłą woli strzał z blastera i walczyć z kilkoma przeciwnikami naraz.

Nie wiemy jeszcze jak zakończy się jego historia, w Ostatnim Jedi widzieliśmy jego wahania, z jednej strony chce kontynuować dzieło dziadka. Z drugiej pomaga Rei, gdy ta jest w niebezpieczeństwie. Ben jest ciekawą postacią i fajnie ogląda się go na ekranie, nawet bez efektownego kasku. No i ten jego świetlny miecz jest świetny. Choć sam Ben przypomina trochę rozpieszczonego nastolatka, który buntuje się przeciwko swoim rodzicom i zaczyna ubierać się na czarno.

14. Mara Jade Skywalker


Oto pierwsza z postaci z tak zwanych legend. Mara Jade to bardzo interesująca postać. Krótko po urodzeniu została zabrana rodzicom przez Palpatine’a, który następnie szkolił ją w posługiwaniu się mocą, w walce oraz w posługiwaniu się bronią. W wieku 16 lat została osobistą tajną agentką Imperatora, wykonywała tajne misje na jego zlecenie. Jedną z misji mało być zabicie Luka Skywalkera, podczas jego pobytu u Jabby Hutta. Po wielu perypetiach przechodzi na jasną stronę i zostaje żoną Luka. Urodziła syna, któremu nadano imię Ben, ku czci Obi One’a.

Jej trening prowadzony przez Kyle’a Katarna w połączeniu z umiejętnościami, które już posiadała, sprawił, iż była niebezpiecznym przeciwnikiem dla każdego. W walce stosowała każdy chwyt, jeżeli tylko miało jej to pomóc wygrać. Do każdego starcia podchodziła zawsze przygotowana, miała kilka wariantów w rękawie na wypadek, gdyby pierwotny plan się nie powiódł. Radziła sobie z każdym rodzajem broni i potrafiła także w niewielkim zakresie korzystać z mocy.


Pages ( 1 of 4 ): 1 234Następna »

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.