herozone

blog o komiksach i superbohaterach

ZESTAWIENIA

15 najpotężniejszych Jedi w galaktyce.

13. Kyle Katarn


Kyle pojawił się w 1995 roku wraz z premierą gry Star Wars: Dark Forces. Później pojawiał się w wielu innych grach i książkach z rozszerzonego uniwersum. Jest to były oficer Imperium, który zostaje najemnikiem i pracuje dla rebeliantów. W końcu zostaje mistrzem Jedi, jednym z najbardziej zaufanych przyjaciół Luka Skywalkera w jego Nowym Zakonie Jedi. Jego styl walki jest taki sam jak Luke’a, w walce zawsze kierował się zimną kalkulacją i logiką. Dzięki czemu odniósł wiele znaczących zwycięstw.

Był wyśmienitym mistrzem walki mieczem, do mistrzostwa opanował panowanie nad jasną i ciemną stroną mocy. Jego długoletnie doświadczenie uczyniło z niego doskonałego trenera i nauczyciela dla potężnych a jeszcze niewyedukowanych Jedi.

12. Kit Fisto


Jeden z najbardziej walecznych Jedi z prequeli. Pochodził z oceanicznej planety i znakomicie czuł się w wodzie. Jego miecz świetlny posiadał specjalne kryształy, które pozwalały mu walczyć pod wodą. Jego doświadczenie i zasługi sprawiły, iż został mianowany generałem rebelii podczas wojny klonów. Dzięki swym mackom na głowie potrafił wczuwać się w stan emocjonalny innych. Był mistrzem miecza świetlnego, wspaniale walczył pod wodą oraz ćwiczył swój umysł, by w trakcie walki kontrolować wodę.

Jego mistrzem był Yoda, to pod jego okiem stał się wyśmienitym rycerzem Jedi oraz członkiem Najwyższej Rady. Był to bardzo rozsądny i zdyscyplinowany wojownik, ale potrafił także docenić przyjemności życia, związany był z inną Jedi Aaylą Securą, pomimo iż kodeks tego zakazywał. Był wesoły i do wielu spraw podchodził z humorem.

11. Nomi Sunrise


Najbardziej utytułowana kobieta Jedi w historii, w czasach starej republiki pełniła funkcję Wielkiego Mistrza Zakonu. Doprowadziła do jego odnowy, a jej dziedzictwo przetrwało tysiące lat. W dużym stopniu przyczyniła się do zakończenia wojny Z Sithami. A wcale nie zanosiło się, że zostanie Jedi. Poznała młodego, miłego faceta, pobrali się i żyli szczęśliwie. Do czasu. Podczas jednej z podróży służbowych męża zostali napadnięci przez bandytów, jej mąż został zabity, a ona w geście rozpaczy chwyciła jego miecz świetlny i zabiła kilku z bandytów, reszta uciekła. Ostatnim życzeniem jej męża było, aby to ona kontynuowała naukę jako Jedi.

Udanie łączyła  naukę z byciem matką. Trenowała, walczyła i osiągnęła tytuł najpotężniejszej kobiety Jedi. Trenowało ją łącznie trzech mistrzów, a ona sama była mistrzem dla swojej córki. A jej czyny były tak głośne, że tworzono o niej poematy.

10. Plo Koon


Plo Koon to jeden z najlepszych pilotów wśród Jedi. Uwielbiał ryzykowne misje i walki na miecze, ponieważ władał nim doskonale. A miał dużo okazji, by to udowodnić, bo często sprawiedliwość, oznaczała dla niego, że ktoś musi pożegnać się z życiem lub kończynami. Był dożywotnim członkiem Rady Jedi, generałem w czasie Wojny Klonów, zginął podczas słynnego Rozkazu 66. Dzięki swoim  zasługom uznawany by za Bohatera Republiki. Nie godził się na żadne kompromisy i nie uznawał półśrodków.

Miał zdolności telepatyczne, potrafił za pomocą Mocy kontrolować pogodę, potrafił tworzyć małe wiry powietrza lub zamrażać małe zbiorniki wodne. Maska na twarzy chroni go przed tlenem, ponieważ dla jego rasy jest on trujący, natomiast gogle chronią jego oczy przed wyparowaniem.


Pages ( 2 of 4 ): « Poprzednia 1 2 34Następna »

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.