herozone

blog o komiksach i superbohaterach

ZESTAWIENIA

15 najpotężniejszych Jedi w galaktyce.

9. Ki-Adi-Mundi


Jeden z generałów Jedi podczas Wojny Klonów. Był bardzo szanowany przez innych rycerzy, był jedynym członkiem Rady, który w momencie zasiadania nie był jeszcze Mistrzem. Stało się tak ze względu na jego wyważone opinie i trzeźwe spojrzenie na ważne sprawy. Kolejnym przykładem wyjątkowego traktowania, była zgoda Rady na posiadanie 5 żon. Jedi nie wolno było mieć małżonków, jednak ze względu na niski przyrost naturalny jego rasy, w jego przypadku zrobiono wyjątek. Był ojcem siódemki dzieci, jednak ani z nimi, ani z żonami nie utrzymywał kontaktu.

Był prawdziwym żołnierzem, zawsze w ogniu walki, zawsze w pierwszej linii. Często z tego powodu ryzykował swoim życiem, jednak dzięki swoim ogromnym umiejętnością zawsze wychodził z nich obronną ręką. Po śmierci całej swojej rodziny jeszcze bardziej był oddany sprawie i przeprowadzał liczne ataki na obozy wroga. Wysoką pozycję na liście zawdzięcza temu, że był sprawnym żołnierzem, wyśmienitym strategiem i jako jedyny Jedi trening rozpoczął w późniejszym niż zazwyczaj wieku.

8. Revan

 


Bohater gier Knights of the Old Republic, których akcja dzieje się wiele tysięcy lat przed filmową sagą. Jego podejście do tematu mocy jest raczej skomplikowane. Był rycerzem Jedi, jednak ciemna strona mocy fascynowała go także. Lista jego zdolności jest długa i imponująca. Uchodził za najlepszego stratega swoich czasów, najbardziej waleczne rasy w galaktyce darzyły do wielkim szacunkiem. Był także wyśmienitym wojownikiem, znał wiele języków, znał się na naprawach wszelkich sprzętów i brał udział w wyścigach ścigaczy. Dlatego porównywany jest z Lordem Vaderem.

Jest on bardzo skomplikowaną postacią, najpierw jest rycerzem Jedi, potem staje się potężnym Lordem Sithem, by na koniec znowu przejść na jasną stronę mocy. Jest także bardzo charyzmatyczny, podwładni go słuchali, a wrogowie bali się i darzyli szacunkiem. Na długie lata pozostawił po sobie dziedzictwo, zarówno po stronie Jedi, jak i Sithów.

7. Jacen Solo


W niekanonicznych wersjach dalszych losów bohaterów oryginalnej trylogii Leia i Han mieli trójkę dzieci.  Bliźniaki Jacena i Jainę oraz młodszego o rok Anakina. Starsze rodzeństwo trenowało pod okiem wujka Luke’a. Jaina skupiła się bardziej na byciu pilotem, a Jacen poświęcił się badaniu mocy. Podróżował po galaktyce i pogłębiał swoją wiedzę o jasnej i ciemnej stronie mocy. Po przejściu na ciemną stronę mocy zabija Marę Jade, czyli żonę Luke’a i obwołuje się wielkim Lordem Sithów, przyjmując imię Cadeus.

Jak widać, czy to w kanonie, czy poza nim synowie Hana i Lei nie mają szczęśliwego życia. Ben Solo jak i Jacen, żyją w cieniu swojego dziadka i chcą pokazać, że są warci jego dziedzictwa. Obaj zaczynają trening pod okiem Luka, by później przejść na ciemną stronę. Obaj są tragicznymi postaciami, jednak Jacen jest bardziej zdolnym i lepiej rozumie Moc.

6. Mace Windu


Od czego by tu zacząć?  Mistrz zakonu, twórca własnego stylu walki wykorzystującego ciemną stronę mocy. W bitwie na Genosis dowodził atakiem Jedi, pokonał Jango Fetta. Jeden z najbardziej onieśmielających Jedi, pewny siebie i swoich umiejętności, ale nie był nigdy pyszałkowaty. Do końca walczył o słuszną sprawę, oddał życie próbując aresztować Palpatine’a. Anakin odciął mu rękę, a kanclerz dokończył dzieła, wyrzucając go przez okno przy użyciu mocy.

Był to Jedi całkowicie oddany sprawie, o którą walczył. Pozostali rycerze Zakonu bardzo go szanowali. Często podczas debat Rady decydujący głos należał do niego lub Yody, który był jego mistrzem. Nie ma się czemu dziwić, kto sprzeciwi się Samuelowi L. Jacksonowi?


Pages ( 3 of 4 ): « Poprzednia 12 3 4Następna »

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.