herozone

blog o komiksach i superbohaterach

ZESTAWIENIA

15 najpotężniejszych Jedi w galaktyce.

5. Hrabia Dooku


Co prawda Dooku to Sith, ale zanim tak się stało był potężnym Jedi. Był jednym z nielicznych, którzy w walce byli w stanie pokonać Mace Windu. Na ciemną stronę przeszedł, ponieważ stracił wiarę w Republikę. W młodości jego mistrzem był Yoda, a sam szkolił Qui-Gon Jinna. Po wielu latach spędzonych w służbie Republiki doszedł to wnioski, że jest to bardzo skorumpowany system, a rycerze Jedi nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa. Jego zdaniem tylko Sithowie i ciemna strona Mocy jest jedynym i słusznym rozwiązaniem problemów Republiki.

O jego umiejętnościach walki mieczem świadczy fakt, iż pokonał nie tylko mistrza Windu, ale także dwa razy Obi One’a. Oraz wiele razy skutecznie bronił się przed wspólnymi atakami Anakina i Kenobiego.

4. Obi Wan Kenobi


To prawdziwa legenda Zakonu Jedi. Mentor dwóch pokoleń Skywalkerów, wyśmienity dyplomata i wszechstronny fechtmistrz. To jaką ważną postacią w świecie Gwiezdnych Wojen jest Obi Wan, może świadczyć fakt, że i w kanonie i poza nim dzieciom głównych bohaterów nadawano imię na jego cześć. Nie można zapominać, że był  pierwszym od ponad 1000 lat Jedi, który pokonał w pojedynku Sitha.  Po tym jak Anakin przeszedł na ciemną stronę, także jego pokonał.

Po wielu latach został mentorem syna Anakina-Luka nie ujawniając mu jednak całej prawdy o jego pochodzeniu i rodzicach. Ponowna konfrontacja z Vaderem była jego ostatnią walką i połączył się z Mocą.

3. Anakin Skywalker


Gdyby nie gorący temperament tego Jedi i jego niepohamowana ambicja, z pewnością historia Republiki wyglądałaby zupełnie inaczej. Anakin pod skrzydłami Obi Wan’a był na dobrej drodze, by stać się jednym z najznakomitszych Jedi. Jego opanowanie mocy i umiejętności w walce równały się tylko jego arogancji i przekonaniu o swojej wyższości. No i do tego dał się uwieść ciemnej stronie Mocy. Zawsze kierował się najpierw emocjami, a potem rozumem. To była jego największa przewina jako rycerza Jedi.

Na pewno jest to postać tragiczna, jednak na jego obronę trzeba powiedzieć, że w pełni zasługiwał na tytuł Mistrza, a Rada odmówiła mu tego zaszczytu ze względu na jego porywczy charakter. To sprawiło, że ostatecznie przeszedł na ciemną stronę, przyłączył się do kanclerza i przybrał legendarne już imię Lord Vader.

2.Yoda


Yoda był Wielkim Mistrzem Rady Jedi. Posiadał wielką mądrość, ogromne doświadczenie i był niedościgniony w walce mieczem świetlnym. Pomimo mistrzowskiego opanowanie stylów walki skupił się na przekazywaniu swojej wiedzy kolejnym pokoleniom padawanów. Każdemu chętnie służył pomocą, radą czy wskazówką. Po klęsce zakonu ukrywał się na odległej planecie, gdzie odnalazł go młody Luke.

Yoda ponownie zajął się treningiem i nauką swojego, jak się okazało ostatniego ucznia. Przekazał mu swoją całą wiedzę czując jak ważnym dla Jedi będzie jego podopieczny. Zanim połączył się z Mocą, zdołał pokazać Lukowi jej potęgę i jak z niej korzystać. Bez jego wskazówek Skywalker nigdy nie stałby się tak potężnym Jedi.

1. Luke Skywalker


Nie ma chyba wątpliwości, że Jedi, który pokonał samego Imperatora, przywrócił jasnej stronie Anakina i doprowadził do zapanowania pokoju w galaktyce jest najpotężniejszym Jedi. Od dziecka interesował się techniką i lubił majsterkować, był znakomitym pilotem, szermierzem oraz do mistrzostwa opanował kontrolowanie Mocy. Po zakończeniu galaktycznej wojny zakłada Nowy Zakon Jedi i zostaje jego Wielkim Mistrzem.

Jego przemiana ze zwykłego wiejskiego chłopca w wyśmienitego rycerza jest niesamowita. Pokonał wiele przeszkód na swojej drodze. A Moc stała się jego największą bronią. Bez wątpienia zasługuje na pierwsze miejsce.

Tak prezentuje się moja lista. A czy wy macie swojego ulubionego rycerza Jedi? Jeżeli tak zapraszam do udziału w ankiecie.

Kto waszym zdaniem jest najpotężniejszym Jedi w historii galaktyki?

 • Yoda (32%, 6 Votes)
 • Luke Skywalker (21%, 4 Votes)
 • Anakin Skywalker (21%, 4 Votes)
 • Obi Wan Kenobi (11%, 2 Votes)
 • Hrabia Dooku (5%, 1 Votes)
 • Revan (5%, 1 Votes)
 • Ben Solo (5%, 1 Votes)
 • Mace Windu (0%, 0 Votes)
 • Jacen Solo (0%, 0 Votes)
 • Ki-Adi-Mundi (0%, 0 Votes)
 • Plo Koon (0%, 0 Votes)
 • Nomi Sunrise (0%, 0 Votes)
 • Kit Fisto (0%, 0 Votes)
 • Kyle Katarn (0%, 0 Votes)
 • Mara Jade Skywalker (0%, 0 Votes)

Total Voters: 18

Loading ... Loading ...


 

 

 

Pages ( 4 of 4 ): « Poprzednia 123 4

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.